Historia ruletki

Historia ruletkih_ruletka
Znaczenie słowa „ruletka” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „małe koło”. Gra polega na obstawieniu jednego, kilku lub grupy numerów starając się przewidzieć na którym polu zatrzyma się kulka ruletki. Pochodzenia tej najpopularniejszej gry hazardowej należy szukać w XVII- wiecznej Francji.

Za początek współczesnej ruletki uznaje się rok 1842. Tamtejsza forma ruletki została odrobinę zmodyfikowana przez dwóch Francuzów, Louisa i Francois Blanc. Postanowili oni dodać zero do zakresu numerów znajdujących się na kole ruletki. Dzieki 37 liczbie, kasyno miało większe szanse na wygraną.

historia_ruletkiW tym samym wieku rozpoczął się również okres popularyzacji ruletki w Ameryce. Dodali oni dodatkowe pole-podwójne zero oraz zmienili wygląd stołu. Ruletka rozprzestrzeniła się na cały świat i została poddana wielu zmianom. Dotychczas, gra przetrwała w dwóch najbardziej popularnych wariantach: amerykańska ruletka oraz europejska ruletka.

 

 

Rodzaje te różnią się zasadami, wielkością wygranych i ilością pól na kole, ale główne założenie nie zmieniło się od wieków.

Comments are closed.