Rodzaje ruletki

Rodzaje ruletki

Pierwsze ruletki na świecie powstały we Francji. Początkowo gra ta nie wyglądała tak jak znamy ją z dzisiejszych rozgrywek, aczkolwiek zasady były takie same – gracze typowali numer, jaki według nich wskaże maszyna.

Najprostszą wersją była gra zwana boule. Ruletka od początków cieszyła się niemałym zamiłowaniem. Gdy gry zakazano na terenie Francji zaczęły się nią interesować pobliskie kraje. Organizacją gry w ruletkę podjęli się bracia Francois i Louis Blanc, którzy prowadzili kasyno w Monte Carlo.

ruletka_1Zdecydowali oni dodać do koła jedną przegrodę, oznaczoną jako zero. Miało to dawać kasynu przewagę. Kilka dekad później amerykanie którzy rozpoczęli organizować domy do gry posunęli się jeszcze krok dalej. Postanowili zwiększyć szanse kasyna jeszcze o kilka procent dokładając do koła 38 przegrodę, oznaczoną jako 00. Właśnie liczba zer w ruletce jest różnicą między wersją europejską a amerykańską.

Delikatnie zróżnicowany jest również przebieg gry. Stół w ruletce amerykańskiej jest nieco mniejszy, i obsługiwany jest przez jednego krupiera. Dzięki temu rozgrywka jest bardziej dynamiczna. Do tej pory więcej zmian w ruletce nie wprowadzono.

Comments are closed.